
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting, Non-Inverting |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 24 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 18 ns |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Propagation Delay | 44 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | AND, D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Max Frequency | 24 MHz |
| Number of Input Lines | 4 |
| Number of Output Lines | 2 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 238
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17712
Ext.Price$0.17712
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17712 | $0.17712 |
| 10 | $0.15740 | $1.57400 |
| 50 | $0.13987 | $6.99350 |
| 100 | $0.12122 | $12.12200 |
| 500 | $0.10505 | $52.52500 |
| 1000 | $0.09255 | $92.55000 |
| 3000 | $0.08154 | $244.62000 |
